Vējonis skaidro Dziesmu svētku uzrunas misēkli

Dziesmu svētki
Interesanti

Vēl joprojām mieru nerod ap Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa Dziesmu svētku noslēguma koncerta uzrunu sacēlusies kņada. Vējonis gan saņēmis asu kritiku, gan arī saprotošo cilvēku atbalstu, un beigu beigās pats ir nācis klajā ar skaidrojumu, kas tad īsti atgadījās uzrunas laikā.

Kā jau zināms, Raimonds Vējonis Dziesmu svētku noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” dalībniekiem un klausītājiem dāvāja runu, kurā atgādināja par šo svētku nozīmīgumu un aicināja kopt un palielināt savus kultūras laukus. Nepagāja ne minūte, kā sociālie tīkli piepildījās ar dažādiem komentāriem par Vējoņa runu un skarbu kritiku pat par prezidenta piemērotību amatam. Neizpalika arī izsmiekls par mulsuma pilnajām pauzēm un neveiklo pārteikšanos, Dziesmu svētkus nosaucot par Ziemassvētkiem (vai tā vismaz izklausījās apskaņošanas sistēmas dēļ).

Jāievieš skaidrība

Kristīne Kļaveniece, Raimonda Vējoņa komunikācijas speciāliste, žurnālam “Privātā Dzīve” stāstīja, ka uzruna ir bijusi saskaņota ar pasākuma organizatoriem.

Dziesmu svētku noslēguma koncerta gatavošanās procesā Raimonds Vējonis tikās ar:

  • māksliniecisko vadītāju Mārtiņu Klišānu;
  • režisoru Uģi Brikmani;
  • scenārija autoru Orestu Silabriedi.

Šīs tikšanās gaitā pārrunāts tika ne tikai pasākuma koncepts, bet arī prezidenta uzrunas iespējamais saturs. Vējonis gribēja, lai tas iederētos koncerta konceptā un dramaturģijā, kā arī atzīmētu kultūras kā jēdziena plašumu un arī Dziesmu svētku nozīmību Latvijas tapšanā,” tā Kļaveniece.

Tehnika pieviļ

Vienlaikus Kļaviniece atzīmēja, ka tehniskie trūkumi koncerta apskaņošanā devuši lielu ieguldījumu runas neveiklībā – prezidents savus vārdus dzirdēja ar vairāku sekunžu nokavēšanos, kad jau iesācis nākamo teikumu.

Stress nav labākais draugs

Pats Raimonds Vējonis runas neveiklībā pie vainas liek lielo uztraukumu. “Viens ir  individuāli sagatavot runu un iedomāties, kā tas reāli notiktu Mežaparkā koncerta laikā, bet kas pavisam cits – stāvēt vairāku desmitu tūkstošu Dziesmu svētku koncerta apmeklētāju un dalībnieku priekšā; tās izjūtas ir neaprakstāmas. Tas bija īpaši emocionāli, un, saprotot milzīgo atbildību, arī mani kā normālu cilvēku pārņēma milzu satraukums. Bet es esmu drošs, ka šajā svētku nedēļā katrs no mums ir piedzīvojis īpašu emociju pildītus brīžus, kas mūs spēcinās un vairos ticību mūsu valstij,” teic prezidents.

basketbols
Interesanti
Ļaudis iesmej par Kaspara Kambalas iesaistīšanos politiskajā lauciņā

Ļoti plašu un skaļu reakciju sociālajos tīklos radījusi negaidīta ziņa, ka Latvijas izbijušais basketbola zvaigzne Kaspars Kambala ir pieņēmis lēmumu kļūt par politiķi, pievienojoties partijai “KPV LV”, un dara to tieši vēlēšanu gadā neilgi pirms pašām vēlēšanām. Informācija, kādu pats Kambala ierakstījis savā Facebook profilā, izsaukusi sabiedrībā divējādas sajūtas, kur …