Lietoti auto – mīti un patiesība

Reklāmraksti

Foto: Shutterstock.com

Ir pienācis laiks iegādāties jaunu auto? Izvēle kā parasti ir starp dārgāku jaunu auto un mazlietotu vai lietotu auto. Ir diezgan liela iespēja, ka ņemot vērā jauno automašīnu cenas, Tu apsver domu par kādu no pēdējiem diviem variantiem. Tomēr lietoto auto tirgu ieskauj virkne mītu, kurus apskatīsim un centīsimies atspēkot šajā rakstā!

Mīts Nr.1: No privātpersonas iegādāts auto izmaksas lētāk kā lietoti auto no salona

Pieņemsim, ka Tu kāroto lietoto automašīnu meklē kādā sludinājumu portālā un atrodi meklēto. Cena ir ne tikai laba, bet pat pārsteidzoši zema. Liela daļa šajā gadījumā nekavējoties sazinātos ar pārdevēju, lai paspētu izmantot šo gadsimta izdevību pirms citiem. Šāds solis varētu šķist loģisks, jo patiesi – cilvēkam, kurš automašīnu pārdot privāti, izpaliek visas birokrātiskās izmaksas, kuras saloniem ir jāpieskaita automašīnas cenai.

Šeit gan ir jāņem vērā, ka pērkot lietotas automašīnas no rokām, nevarēsi būt pilnīgi drošs par to, ko iegādājies. Iespējams automašīna ir uzpucēta tikpat skaisti kā salonā, taču Tu nevari būt drošs par auto patieso stāvokli apskatot virsbūvi un motora telpu vien. Turklāt, pērkot no privāta pārdevēja, Tu automašīnu iegādājies tādu, kāda tā ir, bez garantijām un jebkura turpmākā būs paša problēma. No saloniem šajā ziņā tiek sagaidīta pilnīga caurredzamība un tiem ir pienākums informēt pircēju par jebkādiem tehniskiem bojājumiem un nesmukumiem automašīnas pagātnē. Uzticamu pārdevēju piedāvājumā ir pārbaudīti un pareizi uzturēti lietoti auto un daži no tiem pat piedāvā tām garantiju!

 

Mīts Nr.2: Lietoti auto ir slikts ieguldījums, jo nekad nevari būt drošs par to vēsturi

Uztraukties par lietotas lietas kvalitāti un atlikušo mūžu ir saprātīgi – pērkot lietotu televizoru, spēļu iekārtu, telefonu vai kādu citu ierīci, jautājums “cik ilgi tā vēl kalpos?” ir vietā. Lietotas mašīnas iegādes gadījumā, visticamāk nāksies šķirties no daudz prāvākas summas, kā par iepriekšminētajām lietām, tāpēc ikviens vēlas būt drošs, ka viņa jaunas spēkrats nesabruks jau pēc pāris nedēļām.

Šeit der atcerēties, ka atšķirībā no lielas daļas citu lietu, automašīnas vēsture ir salīdzinoši viegli noskaidrojama pēc to šasijas (VIN) numura. Šāds numurs tiek piešķirts katrai automašīnai un tas ir unikāls. Izmantojot dažādus interneta servisus, kā piemēram, Auto DNA, pēc VIN numura ir iespējams uzzināt detalizētu lietota auto vēsturi, kura sevī ietver ziņas par avārijām, zādzībām, patieso nobraukumu un citu informāciju.

Protams, katrs sevi cienošs lietoto auto salons šādu vēstures pārbaudi būs veicis visām savām automašīnām, pirms tās piedāvāt saviem potenciālajiem pircējiem, tomēr ir arī izņēmumi. Daudzi saloni tāpat piedāvā bezmaksas vēstures atskaites saviem automobiļiem, tādējādi uzsverot, ka lietotu auto tirdzniecība pie viņiem ir godīga nodarbe.

 

Mīts Nr.3: Lietoti auto gluži vienkārši ir sliktāki par jauniem.

Daļa pircēju tic, ka lietota auto iegāde ir solis lejup, ja runājam par kvalitāti un prestižu un ka lietots auto vienmēr būs sliktāks par jaunu. Patiesībā lietoti auto nereti tiek piedāvāti ar garantiju, tieši tāpat kā jauni. Turklāt, salīdzinoši zemākā lietotā auto cena ļaus ieekonomēto naudu ieguldīt atpakaļ automašīnā to uzlabojot vai citiem mērķiem.

Citos gadījumos, lietoto spēkratu iepriekšējais īpašnieks jau ir paspējis uzlabot vai aprīkot ar papildu ekstrām. Šādos gadījumos, lētāks mazlietots auto būs daudz labāk aprīkots kā jauns auto par augstāku cenu.

Odometrs

Foto: Shutterstock.com

Mīts Nr.4: Ir jāiegādājas automašīna ar mazāku nobraukumu, lai izvairītos no potenciālām problēmām

Pastāv uzskats, ka automašīna ar zemāku nobraukumu būs labāks ieguldījums kā automašīna ar lielāku noskrējienu. Patiesība ir tāda, ka auto ar mazu nobraukumu var iedzīvoties tādās pašās problēmās, ja tā netiek korekti apkopta un ekspluatēta! Tas, ka automašīnai ir neliels odometra rādījums nenozīmē, ka tā ir kā jauna vai, ka mašīna ar nobraukumu virs vidējā savam gadam būs lētāka to pārdodot tālāk. Šeit atkal vissvarīgākā ir automašīnas vēstures pārbaude, pēc kuras varēsi noteikt cik bieži tā tikusi apkopta un cik kvalitatīvi šie nobrauktie kilometri bijuši!

 

Mīts Nr.5: Lietoti auto nekad nebūs tikpat uzticami kā jauni

Uzticamība ir viens no svarīgākajiem kritērijiem pērkot jebkuru lietu, jo īpaši kaut ko tik vērtīgu kā automašīna. Tas, ka lietoti auto ir lētāki kā jauni nebūt nenozīmē, ka saņemsi mazāk uzticamu braucamo. Lietots auto, kuru iepriekšējais saimnieks ir pareizi uzturējis var būt tikpat uzticams kā jauns. Šeit gan jāpiebilst, ka ideālā gadījumā būtu ieteicams iegādāties lietotu auto, kuram ir vismaz kaut kāda garantija, jo pat labi uzturētai automašīnai var parādīties ķibeles, kuras neviens nevēlas risināt par savu paša naudu.

Vēl kāda priekšrocība pērkot labi uzturētu lietotu automašīnu ir tāda, ka iespējamās tehniskās problēmas jau tikušas likvidētas. Jaunām automašīnām iespējamas nopietnas ražošanas kļūmes rūpnīcā, un tās parasti tiek pamanītas un novērstas tikai tad, ka tās atklātas zināmam skaitam konkrēto jauno automašīnu. Vairumam lietoto automašīnu šādas problēmas, ja tās tikušas atklātas, jau ir novērstas. Šī iemesla dēļ, nereti lietots auto teorētiski var būt pat uzticamāks par jaunu.

Lietoti auto

Foto: Shutterstock.com

 

Mīts Nr.6: Lietoto auto saloni ir neuzticamāki par jaunu auto saloniem.

Lietoto auto pārdevēji tradicionāli ir iemantojuši sliktu slavu – galvenokārt medijos, filmās un televīzijas šovos. Lietoto auto tirgotāji, kuri cenšas nopelnīt bieži tiek attēloti neuzticami. Šis, protams, nav godīgi pret visiem. Cienījamiem lietoto auto tirgotājiem ir gara nevainojama servisa vēsture, nodibinātas ilgtermiņa sadarbības attiecības ar saviem klientiem un tie rūpējas, lai visas to tirdzniecībā esošās automašīnas ir pārdošanas brīdī ir teicamā stāvoklī.

Interneta laikmetā atrast uzticamu un respektablu lietotu auto tirgotāju ir vieglāk kā jebkad agrāk! Ir iespējams lasīt atsauksmes, iepazīties ar citu klientu pieredzi un nodibināt labas attiecības ar tirgotāju pirms vēl esi spēris kāju salonā! Lietoto auto tirgotāji vēlas turpināt un attīstīt savu biznesu kā ikviens un nekas tam nepalīdz notikt raitāk kā izcila servisa nodrošināšana!

Ņem vērā šos mītus un to atspēkojumus nākamreiz, kad lietoti auto šķiet saprātīgāks pirkums par jauniem no salona! Iespējams tie palīdzēs Tev doties prom no salona ar lielisku automašīnu par neticami labu cenu! Runājot par lieliskām automašīnām par labu cienu, ienāc www.brc.lv! BRC – tā ir 20 gadu pieredze tirgū, plašs auto parks, iespēja pasūtīt auto no Eiropas un lietoti auto ar garantiju līdz par 2 gadiem!

Galds ar krēsliem
Reklāmraksti
Dārza mēbeles no koka – padomi to pareizai kopšanai

Foto: Shutterstock.com Dārza mēbeles, kas ir ražotas no koka, iederas kā uz balkona dzīvokļu mājā, tā arī labiekārtotā dārzā pie savrupmājas. Koks, lai gan ir dabisks materiāls, ir visai prasīgs, ja vēlies, lai mēbeles kalpotu vairākas sezonas, izskatoties tikpat jaunas kā pirmajā dienā. Tieši tādēļ ņem vērā šos padomus! Ikdienas …

Dārznieks
Reklāmraksti
6 tipiski un neparasti veidi, kādos ir izmantojama siltumnīca

Foto: Shutterstock.com Vai esi kādreiz devies pastaigā pa pilsētas nomali, un ļāvis savam ceļam vest cauri privātmāju rajonam? Vai varbūt Tev patīk pastaigāties pa nelieliem lauku ciemiem, izbaudot dabas tuvumu ciema centrā un cilvēku patiesumu un nesamākslotību? Un vai esi pamanījis, ka vairumam māju netālu slejas dažādu formu, materiālu un …

Kredītlīnija
Reklāmraksti
Kredītlīnija – aizdevums ērtākai ikdienai

Neatkarīgi no kredīta summas, aizņemšanās ir nopietns finanšu darījums, tāpēc nav brīnums, ka cilvēki meklē pēc iespējas elastīgākus aizdevuma nosacījumus. Ātrais kredīts un patēriņa kredīts ir aizdevumi ar fiksētām ikmēneša iemaksām, kas ne vienmēr ir ērti. Savukārt kredītlīnija nodrošina iespēju pielāgot aizdevuma atmaksu savām finanšu iespējām. Lasi tālāk un uzzini, …