Kas ir IELTS tests un kādēļ to ir vērts nokārtot?

Angļu valodas tests
Reklāmraksti

IELTS ir International English Language Testing System jeb starptautiskā angļu valodas zināšanu pārbaudes sistēma. Minētā testēšanas sistēma ir īpaši veidota, lai novērtētu valodas prasmes tiem, kuri vēlas studēt, dzīvot vai strādāt vidē, kurā dominē angļu valoda. IELTS tests tiek atzīts visā pasaulē. Kur to var nokārtot un kā tam veiksmīgāk sagatavoties? Lasiet un uzziniet!

IELTS ieskats vēsturē

Testēšanas sistēma ir radīta 1989. gadā. Pašlaik ir vairāk nekā 1000 testēšanas vietu vairāk nekā 140 pasaules valstīs, un katru gadu tiek aizpildīti vairāk nekā divi miljoni testu. Visā pasaulē ir vairāk nekā deviņi tūkstoši organizāciju, kas pieņem sertifikātu par testa veikšanu kā pietiekamu apliecinājumu angļu valodas prasmēm. Šobrīd testu veido vairākas starptautiskas komandas no dažādām valstīm, kurās valsts valoda ir angļu, tādējādi testa saturs maksimāli atspoguļo reālo dzīvi. Tāpat testa mutvārdu daļu novērtē reāls cilvēks, ne dators, tādējādi maksimāli objektīvi novērtējot valodas prasmes individuālā sarunā.

IELTS testu veidi

Ir vairāk nekā viens IELTS tests. Šobrīd ir trīs versijas – akadēmiskā, vispārīgā un dzīves prasmju versija.

IELTS Academic – tests tiem, kuri vēlas studēt angļu valodā augstākās izglītības mācību iestādē.

IELTS General Training – tests tiem, kuri vēlas doties uz valsti, kurā runā angļu valodā, un tur strādāt. Šīs valstis pieņem šī testa sertifikātu kā pietiekamu apliecinājumu tam, ka kandidātam ir noteiktas valodas prasmes.

IELTS Life Skills – tests, ko veic tie, kuri vēlas ieceļot un dzīvot Apvienotajā Karalistē vai iegūt tās pilsonību. Šajā testā tiek pārbaudīta mutvārdu saziņas prasme.

IELTS vērtējums

Vērtējums tiek izteikts ar daļskaitli no 1 līdz 9, kur 9 ir augstākais iespējamais vērtējums. Testa vērtējums ir derīgs divus gadus pēc testa rezultātu saņemšanas.

Kā sagatavoties IELTS testam?

Tā kā testa vērtējums ir svarīgs, lai sāktu mācīties kādā augstākās izglītības mācību iestādē vai sāktu strādāt vai dzīvot citā valstī, testam ir nopietni jāsagatavojas. Daži ekspertu padomi:

 • Saģērbieties ērti. Padoms var šķist primitīvs, bet testa ilgums ir 2 stundas 40 minūtes, tādēļ svarīgi, lai triviāli sīkumi nenovērstu uzmanību.
 • Rūpīgi noklausieties instrukcijas. Sākoties testam, rūpīgi jānoklausās un jāievēro visi norādījumi, kā arī – jājautā nekavējoties, ja kaut kas nav skaidrs, lai nekavētu laiku vēlāk.
 • Ievērojiet laiku. Eksāmena laikā nav atļauts lietot mobilo tālruni, tādēļ jau laikus jānoskaidro, kur eksāmena telpā atrodas pulkstenis vai jāņem līdzi rokas pulkstenis.
 • Paņemiet līdzi pāris rezerves pildspalvas un zīmuļus.
 • Iesniedziet visas eksāmena lapas! Apskatiet arī to saturu, kas ir otrā pusē.
 • Rakstiet skaidri un saprotami.
 • Ievērojiet garuma ierobežojumu. Paudiet domu konkrēti, nepārsniedzot atļauto vārdu apjomu.
 • Plānojiet eseju rūpīgi un neaizmirstiet beigu secinājumus.
 • Mutiskajā daļā izmantojiet dažādus darbības vārdu laikus.
 • Koncentrējieties uz būtisko – pat ja nesaprotat katru vārdu lasīšanas un klausīšanās daļā, pievērsiet uzmanību tam, ko saprotat, kontekstam un atslēgas vārdiem, kas palīdz atbildēt uz jautājumiem.
 • Rakstiet īsas piezīmes klausīšanās daļā, kas palīdzēs atbildēt uz mutiskajiem jautājumiem.

Angļu valodas stunda

Foto: Shutterstock.com

Kā gūt pārliecību par savām spējām pirms testa?

Ja vēlaties uzlabot savas angļu valodas zināšanas, lai IELTS testā saņemtu labu vērtējumu, angļu valodas kursi ir labākā vieta, kur to paveikt. Skrivanek Baltic Valodu skolā jaunas grupas tiek veidotas regulāri, kā arī ir pieejami intensīvie angļu valodas kursi, kuros valodas zināšanas var atsvaidzināt īsā laikā. Tāpat angļu valodas kursi ir labākā vieta tiem, kuri vēlas sākt valodas apguvi bez priekšzināšanām.

Ielūkojieties vietnē Valodumacibas.lv un piesakieties jau tūlīt, lai bez raizēm nokārtotu IELTS testu!

Kredītlīnija mājoklim
Reklāmraksti
Kādēļ kredītlīnija ir lieliski piemērota mājokļa tehnikas iegādei?

Foto: Pixabay.com Labiekārtots, ērts, pievilcīgs un gaumīgs mājoklis nav iedomājams ne tikai bez mēbelēm un dekorācijām (gleznām, dekoratīvām vāzēm, augiem u.c. dizaina priekšmetiem), bet arī bez praktiskas un kopējā mājokļa atmosfērā iederīgas tehnikas: santehnikas; sadzīves tehnikas; elektrotehnikas. Taču reti kad to ir iespējams nopirkt par personīgajiem iekrātajiem līdzekļiem, jo gan …