Kādas spēles bērniem attīsta fantāziju?

Bērns spēlejas
Reklāmraksti

Foto: Shutterstock.com

Fantāzija ir būtisks cilvēka attīstības elements, kas ļauj bērnam labāk izprast dažādus procesus un sajūtas. Tas ir arī nozīmīgs faktors, lai bērns prastu rotaļāties vienatnē, jo ne vienmēr māsas, brāļi, vecāki un draugi būs spēļu biedri. Kādas rotaļlietas un spēles palīdzēs veicināt iztēli? Uzzini šajā rakstā!

Lomu spēles

Lomu spēles tiek uzskatītas par vienu no labākajiem veidiem, kā attīstīs bērnos fantāziju. Vienlaikus tās ļaus apgūt arī citas būtiskas prasmes un rakstura īpašības, piemēram, ēst gatavošanu spēlējoties rotaļu virtuvē, līdzcietību dakteru spēlē vai vīru darbus ar skrūvgriežņu komplektu.

Šobrīd populāras rotaļlietas lomu spēlēm:

 1. Klein Princess Coralie make-up un friziera komplekts;
 2. Mattel Barbie 3-Storey leļļu māja;
 3. Smoby kases aparāts ar spēļu naudu un pārtikas produktiem;
 4. Bayer Trendy leļļu rati, kas izskatās gluži kā īsti;
 5. Klein Bosch darba instrumentu komplekts;
 6. Klein Set veterinārais komplekts, kurā ietilpst rotaļu dzīvnieka pārvadājamā kaste, barība, šprice un citi vetārsta piederumi.

 

Plastilīns

Ļaujot bērnam veidot sev vēlamus tēlus un priekšmetus, viņš varēs realizēt neiedomājamus scenārijus. Turklāt darbs ar plastilīnu veicina arī pirkstu motorikas darbību.

 

Bērnu vidū ļoti iecienīti ir zīmola Play-doh plastilīni un to komplekti, piemēram:

 1. nūdeļu pagatavošanas komplekts, kas ietver 5 plastilīna bundžiņas un dažādus aksesuārus;
 2. grila komplekts burgeru pagatavošanai ar grilu, šķīvi, galda piederumiem un 5 plastilīna bundžiņām;
 3. daktera drill & fill komplekts ar zobārsta instrumentiem un imitētu muti;
 4. figūru un ciparu komplekts, kurā iekļauti zīmogi, kartiņas un 3 plastilīna bundžiņas u.c.

 

 

Lelles

Populārā meiteņu rotaļa – spēlēšanās mājās, uzburot pašām savu ģimeni ar mazuli, ko imitē lelle. Šādā spēlē ir ļoti viegli novērot, kā bērns redz savus vecākus, māsas un brāļus, jo bērns atkārtos ikdienišķas situācijas.

Lai šādas rotaļas būtu interesantākas, vērts dāvināt kādu no šīm lellēm:

 • Llorens jaundzimušais, kas patiešām izskatās gluži kā īsts. Komplektā ietilpst arī mazuļa apģērbs, sedziņa un auduma gultiņa;
 • Llorens Baby Bimba – ļoti reālistiska lelle ar kvalitatīvu apģērbu, paladziņu un segu;
 • Zagf CreationBaby born soft touch, kas raud asaras. Komplektā ietilpst arī pudelīte, podiņš un citas mazuļu lietas.

 

Lego

Tie būs divi zaķi ar vienu šāvienu, jo lego attīsta ne vien fantāziju, būvējot dažādas celtnes un figūras, bet arī loģisko domāšanu. Šīs spēles bērniem ir aktuālas pat līdz pusaudžu vecumam, jo izvēles iespējas šobrīd ir teju neierobežotas – dažādas sarežģītības un veidu komplekti.

 

Pieprasītākie lego komplekti ir:

 • Star Wars adventes kalendārs (no 6 gadiem);
 • Classic Medium Creative Brick Box (no 4 gadiem);
 • Duplo Cargo Train (no 2 gadiem);
 • City Bus station (no 5 gadiem);
 • Friends service and care Truck (no 6 gadiem).

Lego

Foto: 1a.lv

Galda spēles

Daudzas galda spēles palīdz raisīt iztēli, ļaujot bērnam iejusties dažādos tēlos vai izdzīvot interesantus un neiespējamus scenārijus.

 

Populāras galda spēles, kas būs aktuālas visai ģimenei:

 • Monopols;
 • 5 sekundes;
 • Alias;
 • Scrable;
 • Saderēsim u.c.

 

Izveidojiet savā ģimenē jaunu tradīciju, reizi nedēļā visiem sanākot kopā un uzspēlējot kādu galda spēli! Tas būs lielisks ģimenes vakars, turklāt bērni novērtēs, ka vecāki beidzot likuši visus darbus pie malas un pavada laiku ar viņiem.

 

Visas populārākas spēles dažāda vecuma bērniem Tu vari atrast viedveikalā 1a.lv. Iepērkoties 1a.lv Tu ne tikai taupi savu laiku, bet arī naudu. Pamēģini!

Kredītlīnija
Reklāmraksti
Kredītlīnija – aizdevums ērtākai ikdienai

Neatkarīgi no kredīta summas, aizņemšanās ir nopietns finanšu darījums, tāpēc nav brīnums, ka cilvēki meklē pēc iespējas elastīgākus aizdevuma nosacījumus. Ātrais kredīts un patēriņa kredīts ir aizdevumi ar fiksētām ikmēneša iemaksām, kas ne vienmēr ir ērti. Savukārt kredītlīnija nodrošina iespēju pielāgot aizdevuma atmaksu savām finanšu iespējām. Lasi tālāk un uzzini, …

Reklāmraksti
Lietoti auto – mīti un patiesība

Foto: Shutterstock.com Ir pienācis laiks iegādāties jaunu auto? Izvēle kā parasti ir starp dārgāku jaunu auto un mazlietotu vai lietotu auto. Ir diezgan liela iespēja, ka ņemot vērā jauno automašīnu cenas, Tu apsver domu par kādu no pēdējiem diviem variantiem. Tomēr lietoto auto tirgu ieskauj virkne mītu, kurus apskatīsim un …

Kredītlīnija mājoklim
Reklāmraksti
Kādēļ kredītlīnija ir lieliski piemērota mājokļa tehnikas iegādei?

Foto: Pixabay.com Labiekārtots, ērts, pievilcīgs un gaumīgs mājoklis nav iedomājams ne tikai bez mēbelēm un dekorācijām (gleznām, dekoratīvām vāzēm, augiem u.c. dizaina priekšmetiem), bet arī bez praktiskas un kopējā mājokļa atmosfērā iederīgas tehnikas: santehnikas; sadzīves tehnikas; elektrotehnikas. Taču reti kad to ir iespējams nopirkt par personīgajiem iekrātajiem līdzekļiem, jo gan …