Kādas spēles bērniem attīsta fantāziju?

Bērns spēlejas
Reklāmraksti

Foto: Shutterstock.com

Fantāzija ir būtisks cilvēka attīstības elements, kas ļauj bērnam labāk izprast dažādus procesus un sajūtas. Tas ir arī nozīmīgs faktors, lai bērns prastu rotaļāties vienatnē, jo ne vienmēr māsas, brāļi, vecāki un draugi būs spēļu biedri. Kādas rotaļlietas un spēles palīdzēs veicināt iztēli? Uzzini šajā rakstā!

Lomu spēles

Lomu spēles tiek uzskatītas par vienu no labākajiem veidiem, kā attīstīs bērnos fantāziju. Vienlaikus tās ļaus apgūt arī citas būtiskas prasmes un rakstura īpašības, piemēram, ēst gatavošanu spēlējoties rotaļu virtuvē, līdzcietību dakteru spēlē vai vīru darbus ar skrūvgriežņu komplektu.

Šobrīd populāras rotaļlietas lomu spēlēm:

 1. Klein Princess Coralie make-up un friziera komplekts;
 2. Mattel Barbie 3-Storey leļļu māja;
 3. Smoby kases aparāts ar spēļu naudu un pārtikas produktiem;
 4. Bayer Trendy leļļu rati, kas izskatās gluži kā īsti;
 5. Klein Bosch darba instrumentu komplekts;
 6. Klein Set veterinārais komplekts, kurā ietilpst rotaļu dzīvnieka pārvadājamā kaste, barība, šprice un citi vetārsta piederumi.

 

Plastilīns

Ļaujot bērnam veidot sev vēlamus tēlus un priekšmetus, viņš varēs realizēt neiedomājamus scenārijus. Turklāt darbs ar plastilīnu veicina arī pirkstu motorikas darbību.

 

Bērnu vidū ļoti iecienīti ir zīmola Play-doh plastilīni un to komplekti, piemēram:

 1. nūdeļu pagatavošanas komplekts, kas ietver 5 plastilīna bundžiņas un dažādus aksesuārus;
 2. grila komplekts burgeru pagatavošanai ar grilu, šķīvi, galda piederumiem un 5 plastilīna bundžiņām;
 3. daktera drill & fill komplekts ar zobārsta instrumentiem un imitētu muti;
 4. figūru un ciparu komplekts, kurā iekļauti zīmogi, kartiņas un 3 plastilīna bundžiņas u.c.

 

 

Lelles

Populārā meiteņu rotaļa – spēlēšanās mājās, uzburot pašām savu ģimeni ar mazuli, ko imitē lelle. Šādā spēlē ir ļoti viegli novērot, kā bērns redz savus vecākus, māsas un brāļus, jo bērns atkārtos ikdienišķas situācijas.

Lai šādas rotaļas būtu interesantākas, vērts dāvināt kādu no šīm lellēm:

 • Llorens jaundzimušais, kas patiešām izskatās gluži kā īsts. Komplektā ietilpst arī mazuļa apģērbs, sedziņa un auduma gultiņa;
 • Llorens Baby Bimba – ļoti reālistiska lelle ar kvalitatīvu apģērbu, paladziņu un segu;
 • Zagf CreationBaby born soft touch, kas raud asaras. Komplektā ietilpst arī pudelīte, podiņš un citas mazuļu lietas.

 

Lego

Tie būs divi zaķi ar vienu šāvienu, jo lego attīsta ne vien fantāziju, būvējot dažādas celtnes un figūras, bet arī loģisko domāšanu. Šīs spēles bērniem ir aktuālas pat līdz pusaudžu vecumam, jo izvēles iespējas šobrīd ir teju neierobežotas – dažādas sarežģītības un veidu komplekti.

 

Pieprasītākie lego komplekti ir:

 • Star Wars adventes kalendārs (no 6 gadiem);
 • Classic Medium Creative Brick Box (no 4 gadiem);
 • Duplo Cargo Train (no 2 gadiem);
 • City Bus station (no 5 gadiem);
 • Friends service and care Truck (no 6 gadiem).

Lego

Foto: 1a.lv

Galda spēles

Daudzas galda spēles palīdz raisīt iztēli, ļaujot bērnam iejusties dažādos tēlos vai izdzīvot interesantus un neiespējamus scenārijus.

 

Populāras galda spēles, kas būs aktuālas visai ģimenei:

 • Monopols;
 • 5 sekundes;
 • Alias;
 • Scrable;
 • Saderēsim u.c.

 

Izveidojiet savā ģimenē jaunu tradīciju, reizi nedēļā visiem sanākot kopā un uzspēlējot kādu galda spēli! Tas būs lielisks ģimenes vakars, turklāt bērni novērtēs, ka vecāki beidzot likuši visus darbus pie malas un pavada laiku ar viņiem.

 

Visas populārākas spēles dažāda vecuma bērniem Tu vari atrast viedveikalā 1a.lv. Iepērkoties 1a.lv Tu ne tikai taupi savu laiku, bet arī naudu. Pamēģini!

Galds ar krēsliem
Reklāmraksti
Dārza mēbeles no koka – padomi to pareizai kopšanai

Foto: Shutterstock.com Dārza mēbeles, kas ir ražotas no koka, iederas kā uz balkona dzīvokļu mājā, tā arī labiekārtotā dārzā pie savrupmājas. Koks, lai gan ir dabisks materiāls, ir visai prasīgs, ja vēlies, lai mēbeles kalpotu vairākas sezonas, izskatoties tikpat jaunas kā pirmajā dienā. Tieši tādēļ ņem vērā šos padomus! Ikdienas …

Dārznieks
Reklāmraksti
6 tipiski un neparasti veidi, kādos ir izmantojama siltumnīca

Foto: Shutterstock.com Vai esi kādreiz devies pastaigā pa pilsētas nomali, un ļāvis savam ceļam vest cauri privātmāju rajonam? Vai varbūt Tev patīk pastaigāties pa nelieliem lauku ciemiem, izbaudot dabas tuvumu ciema centrā un cilvēku patiesumu un nesamākslotību? Un vai esi pamanījis, ka vairumam māju netālu slejas dažādu formu, materiālu un …

Kredītlīnija
Reklāmraksti
Kredītlīnija – aizdevums ērtākai ikdienai

Neatkarīgi no kredīta summas, aizņemšanās ir nopietns finanšu darījums, tāpēc nav brīnums, ka cilvēki meklē pēc iespējas elastīgākus aizdevuma nosacījumus. Ātrais kredīts un patēriņa kredīts ir aizdevumi ar fiksētām ikmēneša iemaksām, kas ne vienmēr ir ērti. Savukārt kredītlīnija nodrošina iespēju pielāgot aizdevuma atmaksu savām finanšu iespējām. Lasi tālāk un uzzini, …