Īsts, pamests CILVĒKU zoodārzs Parīzes pievārtē – kā no šausmu filmas

Pamests ZOO
Šokējoši

Francijas pilsētas Parīzes tuvumā ir vieta, kas apvīta ne pie kā nevainīgu cilvēku ciešanām un drūmiem pagātnes noslēpumiem. Pirmajā skatā it kā vienkārši nolaistajā, aizmirstībā grimstošajā parkā 1800-to gadu beigās un 1900-to gadu sākumā notika izstādes, kur reizē ar dzīvniekiem un eksotiskiem, Francijai netipiskiem augiem izrādīja arī iezemiešus no Francijas kolonijām.

Vēsturiskās šausmas

Šajā baisajā parkā, kura nosaukums ir “Jardin d’Agronomie Tropicale”, un kurš apmeklētājiem tika atvērts 1899. gadā, ir bijusi vērojama koloniālo valstu izrāde, kur braši izrādīja visdažādākās francūžu kolonizēto valstu materiālās bagātības.

Mazliet vēlā, 1907. gadā izstādes ekspozīcijai tika pievienoti īsti, dzīvi, reāli cilvēki, kas sagūstīti koloniālajās zemēs un atvesti francūžu izklaidēm. Šādu informāciju kopā ar parka ziedu laiku un mūsdienu fotogrāfijām sabiedrībai sniegusi ziņu aģentūra “Caters News Agency”.

Atstātajā izstādēm paredzētajā parkā šajā vasarā pabijis fotogrāfs no Amerikas Sefs Louless, un viņš ir teicis, ka šai vietai patiesi piemīt savādi biedējoša atmosfēra. “Ir grūti noticēt, ka šāda veida vieta jebkad vispār ir eksistējusi,” tā fotogrāfs.

Plaša ģeogrāfija

Šajā “cilvēku zooloģiskajā dārzā” apmeklētāju priekam izstādīja cilvēkus no:

  • Madagaskaras;
  • Sudānas;
  • Indijas;
  • Kongo;
  • Marokas un citām Francijas kolonijām.

Mazliet šokējoši, ka francūžu interese par svešzemniekiem ir bijusi ļoti liela – izstādes apmeklējumu skaits sasniedzis pat miljona atzīmi!

Mūsdienās šis izstāžu parks tiek uzskatīts par nacionālu kauna traipu mūsdienās glaunās Francijas vēsturē, jo kamēr francūži priecājušies, silto zemju “eksponātiem” nācies pamatīgi salt un ciest milzīgu pazemojumu.

Izklaide un eksperiments – divi vienā

Francijas koloniju cilvēki mitinājās mazos ciematiņos, kuri tika izveidoti atbilstoši viņu dzimtenēs esošo ciemu līdzībām. Vienlaikus tas bija arī sava veida eksperiments, kur pārbaudīja, vai Francijas klimatiskajos apstākļos ir iespējams audzēt banānus un kafiju.

Tas bija kā sava veida amatnieku tirdziņš, jo skatītāji šajos tematiskajos ciemos varēja nopirkt dažnedažādus kolonizēto zemju labumus, piemēram, pārtiku, garšvielas, amatnieku radinājumus, kā arī citas Francijai netipiskas lietas.

Kad noslēdzās Pirmais pasaules karš, parku izstādēm izmantoja retāk un retāk, līdz beidzot to pavisam pameta novārtā.

Foto: Pixabay.com
Šokējoši
Kā saņemt ziņas no Krievijas hakeriem?

Latvijas 13. Saeimas vēlēšanu norises dienā, 2018. gada 6. oktobrī, tika veikts kiberuzbrukums latviešu soctīkla draugiem.lv mājaslapai, taču izrādās, tas nav bijis vienīgais šāda veida uzbrukums – uzbrukumus pieredzējušas arī e-pasta sistēmas, tīmekļa vietnes un valsts sektora tīkla infrastruktūra. Šādu informāciju dažas dienas vēlāk sabiedrībai sniegusi CERT.lv (drošības incidentu novēršanas …