Dārza mēbeles no koka – padomi to pareizai kopšanai

Galds ar krēsliem
Reklāmraksti

Foto: Shutterstock.com

Dārza mēbeles, kas ir ražotas no koka, iederas kā uz balkona dzīvokļu mājā, tā arī labiekārtotā dārzā pie savrupmājas. Koks, lai gan ir dabisks materiāls, ir visai prasīgs, ja vēlies, lai mēbeles kalpotu vairākas sezonas, izskatoties tikpat jaunas kā pirmajā dienā. Tieši tādēļ ņem vērā šos padomus!

Ikdienas kopšana

Par dārza mēbelēm nevar aizmirst – arī tām ir nepieciešama ikdienas kopšana gluži tāpat kā dīvānam, galdam un plauktiem istabā. Ik dienu uz tām “nosēžas” putekļi no gaisa un lietus laikā uzšļakstas dubļi. Veicot lielo mājokļa tīrīšanu, noslauki arī dārza mēbeles!

Regulārai kopšanai izmanto:

  • mīkstu lupatiņu vai sūkli;
  • karstu ziepjūdeni vai speciālus kokam paredzētus tīrīšanas līdzekļus.

Ja uz mēbeles radies kāds traips, piemēram, izlijis sarkanvīns, ko ar lupatiņu nomazgāt nevari, izmanto smalku smilšpapīru! Ar to viegli nopulē virsmu un raugies, lai tā ir vienlīdz gluda. Pēc tam mēbeles apstrādā ar eļļu vai speciālu koka krāsu. Ja gribi izvairīties no ķīmiskiem maisījumiem, izmanto linu sēklu eļļu, ko vari iegādāties pārtikas veikalos!

Pirms siltās sezonas sākuma mēbelēm ir vajadzīga nedaudz rūpīgāka, taču ne sarežģīta sagatavošana.

Mēbeļu sagatavošana sezonai

Pavisam drīz jau būs klāt siltā sezona, kad laiski varēsi gulēt krēslā, baudīt ēdienreizes svaigā gaisā un malkot rīta kafiju dīvānā, klausoties putnu čivināšanā. Pamazām gatavojies arī dārza mēbeļu un puķu dobju sagatavošanai, lai līdz ar pirmajām siltajām dienām aizmirstu par uzturēšanos telpās!

Karkasa apstrāde

Gluži tāpat kā ikdienā, arī sezonas sākumā no šķūnīša vai garāžas izņemtās dārza mēbeles rūpīgi nomazgā ar siltu ziepju ūdeni! Ļauj tām kārtīgi izžūt un tad divās kārtās apstrādā ar eļļu vai citiem kokam paredzētiem līdzekļiem. Ja redzi, ka mēbeles iepriekšējā sezonā ir stipri izbalējušas saulē, izvēlies līdzekļi ar toni!

Tekstila apstrāde

Noņem pārvalkus un atbilstoši materiālam izmazgā tos veļas mazgājamā mašīnā! Ja šogad mēbelēm gribi ko pamainīt, bet apvalkus nomainīt nav iespējams:

  • nopērc krāsainus dekoratīvos spilvenus;
  • uz krēsliem uzliec salocītus pledus, kas būs košs akcents, bet vēsā laikā kalpos arī praktiskam nolūkam;
  • izmanto stilīgus un raibus šķīvjus, glāzes un krūzes – tas atsvaidzinās kopējo dārza iekārtojumu un radīs patīkamu vidi, lai būtu vēlme vairāk laika pavadīt ārpus telpām nekā istabā pie televizora.

Foto: Shutterstock.com

Sargā dārza mēbeles no laikapstākļu negatīvās ietekmes!

Lai gan dārza mēbeles ir ražotas ar mērķi lietošanai ārā, jo vairāk tās cietīs no saules un lietus, jo īsāku laiku kalpos. Piemēram, saulē koka mēbeles ne tikai izbāl, bet arī kļūst trauslākas, savukārt regulārā mitrumā koks var sākt pūt.

Koka dārza mēbeles ieteicams:

  • novietot uz dēļu, bruģa vai jebkāda cita veida terases, lai tās nebūtu saskarē ar mauriņu. Ja nav terases, izmanto koka klucīšus vai paliktņus;
  • iekārto atpūtas stūrīti ar plašu saules sargu vai zem kokiem, lai uz mēbelēm kristu ēna;
  • intensīva un ilgstoša lietus gadījumā paslēp mēbeles zem nojumes vai izturīgas plēves tā, lai mitrums netiktu klāt arī no apakšas!

Tagad veikalos ir pieejama plaša dārza mēbeļu izvēle arī ar kombinētiem materiāliem, piemēram, koka virsma ar alumīnija rāmi. Tas kalpos ilgāk tieši mitrā klimatā, taču arī prasa zināmu kopšanu. Ieskaties viedveikala 1a.lv piedāvājumā un atrodi izdevīgus pirkumus ar patīkamām atlaidēm!

Dārznieks
Reklāmraksti
6 tipiski un neparasti veidi, kādos ir izmantojama siltumnīca

Foto: Shutterstock.com Vai esi kādreiz devies pastaigā pa pilsētas nomali, un ļāvis savam ceļam vest cauri privātmāju rajonam? Vai varbūt Tev patīk pastaigāties pa nelieliem lauku ciemiem, izbaudot dabas tuvumu ciema centrā un cilvēku patiesumu un nesamākslotību? Un vai esi pamanījis, ka vairumam māju netālu slejas dažādu formu, materiālu un …

Kredītlīnija
Reklāmraksti
Kredītlīnija – aizdevums ērtākai ikdienai

Neatkarīgi no kredīta summas, aizņemšanās ir nopietns finanšu darījums, tāpēc nav brīnums, ka cilvēki meklē pēc iespējas elastīgākus aizdevuma nosacījumus. Ātrais kredīts un patēriņa kredīts ir aizdevumi ar fiksētām ikmēneša iemaksām, kas ne vienmēr ir ērti. Savukārt kredītlīnija nodrošina iespēju pielāgot aizdevuma atmaksu savām finanšu iespējām. Lasi tālāk un uzzini, …

Reklāmraksti
Lietoti auto – mīti un patiesība

Foto: Shutterstock.com Ir pienācis laiks iegādāties jaunu auto? Izvēle kā parasti ir starp dārgāku jaunu auto un mazlietotu vai lietotu auto. Ir diezgan liela iespēja, ka ņemot vērā jauno automašīnu cenas, Tu apsver domu par kādu no pēdējiem diviem variantiem. Tomēr lietoto auto tirgu ieskauj virkne mītu, kurus apskatīsim un …